Anna Martynowska i Tomasz Wołoszyn spotkali się z mieszkańcami Jasła podczas kolejnej, drugiej już konferencji zorganizowanej przez struktury lokalne Stowarzyszenia WW na Podkarpaciu 30 października br. Zaproszeni lekarze najpierw krótko przedstawili swój pogląd na obecną sytuację, a w drugiej części spotkania odpowiadali na liczne pytania mieszkańców.
– Na początku tego wielkiego kłamstwa, budziłam się codziennie i sprawdzałam Internet, czy już się ogarnęli i odwołali to szaleństwo. Ale nie, oni w to brnęli coraz głębiej. Najpierw się mówiło, że to potrwa do 2023 roku, potem, że do 2025 roku, a ja nie mogłam w to uwierzyć, bo to kłamstwo jest tak beznadziejnie głupie, że człowiek myślący podstawowymi kategoriami logiki nie powinien tego przyjąć – mówiła A. Martynowska.
Lekarka podkreślała bezprawność działań polegających na odmowie udzielenia pomocy medycznej pacjentom niezaszczepionym lub nienoszącym maski. Mieszkańcom, którzy opowiadali lekarzom o przypadkach represji, jakie ich spotykają z powodu niepoddawania się covidowym procedurom radzili, by sięgać po środki dozwolone prawem i w przypadku sporu żądać wydania odmowy świadczenia na piśmie, a gdy spotka się to ze sprzeciwem, wzywać policję.
Oboje prelegenci zaznaczali, że nikt nie ma prawa zmusić pacjenta do zrobienia testu na covid, jednocześnie podkreślając wątpliwą jakość uzyskanego wyniku. Dr Martynowska określiła testy PCR mianem „bezwartościowych”.
Tomasz Wołoszyn, który wiele lat pracował jako lekarz w USA podkreślił zasadnicze różnice między lekarzami polskimi i amerykańskimi. Tam od lekarza wymaga się nie tylko wysokich, ciągle podnoszonych kompetencji, ale też traktuje się lekarza jako zawód wysokiego zaufania społecznego, co skutkuje tym, że złamanie przez lekarza prawa równa się pozbawiania go prawa wykonywania zawodu. Tymczasem polscy lekarze, przykładowo eksperci rządowi, zdaniem Tomasza Wołoszyna łamią zasady etyki lekarskiej i zapewne sami nie wierzą w to co mówią.
Mieszkańcy długo opowiadali lekarzom swoje tragiczne historie związane z trudnościami w leczeniu i dostępie do bliskich przebywających na oddziałach szpitalnych, które na Podkarpaciu są zamykane przed osobami niezaszczepionymi. Lekarze doradzali i dodawali otuchy, tłumaczyli działanie medycznych procedur i zachęcali, by nie wierzyć bezkrytycznie słowom nawet znanych lekarzy, tylko w przypadku wątpliwości zasięgnąć opinii u innego medyka.
https://www.cda.pl/video/894570352?fbclid=IwAR1FSWos05HR5PWNiTRWOPU8soLZevCdx9NHrInj2YWSSqa0zoqGqFVRlpM