ZWYCIĘSTWO. OSOBOWOŚĆ ROKU.

Prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie na Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka. Nominacja za: zorganizowanie w 2020 Pierwszego Kongresu Filozofii Polskiej oraz Apeli naukowców i lekarzy do władz w sprawie pandemii. Pełny opis:

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE PLEBISCYT: OSOBOWOŚĆ ROKU 2020

prof. n. dr hab. Włodzimierz Korab-Karpowicz

profesor Uniwersytetu Opolskiego, Filozof i myśliciel polityczny Bielsko-Biała

WYNIK: 8621
1 MIEJSCE

Nominacja za:zorganizowanie w 2020 Pierwszego Kongresu Filozofii Polskiej oraz Apeli naukowców i lekarzy do władz w sprawie pandemii. Popularyzacja filozofii polskiej. Wielki dorobek naukowy. Książki po polsku, angielsku opublikowane w czołowych wydawnictwach światowych. Prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, filozof polityki, historyk myśli politycznej, profesor Uniwersytetu Opolskiego, Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie. Doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Doktor habilitowany Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładał na wielu uczelniach zagranicznych na trzech kontynentach. Członek zagranicznych towarzystw naukowych, min. American Philosophical Association, World Philosophical Forum, Indian Philosophical Congress i International Political Science Association. Autor wielu prac z zakresu filozofii i myśli politycznej, w większości publikowanych w USA i Wielkiej Brytanii. Ostatnio ukazały się On the History of Political Philosophy (Routledge 2016), Tractatus Politico-Philosophicus (Routledge 2017) i Harmonia społeczna (PIW 2017).

Na zakończenie plebiscytu profesor powiedział: To dopiero początek. Stwórzmy zgrany zespół. Jeżeli będziemy ze sobą ściśle współpracować, wymienimy władzę w Polsce, na taką która będzie służyć naszej Wolności i działać dla Dobra Publicznego. To jest mój kolejny cel. Wlodzimierz Korab-Karpowicz, Przewodniczący „Wolne Wybory”